A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kajak egyes 500 méteres versenyszámát augusztus 3. és 7. között rendezték Castelldefels-ben.
Dátum
|
Forduló
|
1992. augusztus 3., hétfő |
Előfutam
|
Vigaszág
|
1992. augusztus 5., szerda |
Elődöntő
|
1992. augusztus 7., péntek |
Döntő
|
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- q: továbbjutás időeredmény alapján
- R: vigaszágon folytathatta
Az előfutamokból az első két helyezett automatikusan az elődöntőbe jutott, a többiek a vigaszágra kerültek.
Helyezés |
Név |
Nemzet |
Idő |
Mj
|
1. futam
|
1. |
Szjarhej Kalesznyik |
Egyesített Csapat (EUN) |
1:40,90 |
Q
|
2. |
Norman Bellingham |
Egyesült Államok (USA) |
1:41,00 |
Q
|
3. |
Knut Holmann |
Norvégia (NOR) |
1:41,18 |
R
|
4. |
Martin Hunter |
Ausztrália (AUS) |
1:43,32 |
R
|
5. |
John MacDonald |
Új-Zéland (NZL) |
1:44,37 |
R
|
6. |
Gregorio Vicente |
Spanyolország (ESP) |
1:46,68 |
R
|
7. |
Simon Parsons |
Nagy-Britannia (GBR) |
1:47,50 |
R
|
2. futam
|
1. |
Roberto Liberato |
Svájc (SUI) |
1:42,02 |
Q
|
2. |
Karl Sundqvist |
Svédország (SWE) |
1:42,40 |
Q
|
3. |
José Garcia |
Portugália (POR) |
1:42,96 |
R
|
4. |
Patrick Holmes |
Írország (IRL) |
1:43,46 |
R
|
5. |
Zvonimir Krznarić |
Horvátország (CRO) |
1:46,46 |
R
|
6. |
Angel Pérez |
Kuba (CUB) |
1:48,32 |
R
|
7. |
Sebastián Cuattrin |
Brazília (BRA) |
1:48,86 |
R
|
3. futam
|
1. |
Mikko Kolehmainen |
Finnország (FIN) |
1:41,13 |
Q
|
2. |
Daniele Scarpa |
Olaszország (ITA) |
1:41,41 |
Q
|
3. |
Gyulay Zsolt |
Magyarország (HUN) |
1:41,78 |
R
|
4. |
Grzegorz Kotowicz |
Lengyelország (POL) |
1:44,58 |
R
|
5. |
Enrique Leite |
Uruguay (URU) |
1:49,49 |
R
|
6. |
Roberto Heinze Flamand |
Mexikó (MEX) |
1:51,08 |
R
|
4. futam
|
1. |
Renn Crichlow |
Kanada (CAN) |
1:41,39 |
Q
|
2. |
Marin Popescu |
Románia (ROM) |
1:41,69 |
Q
|
3. |
Artūras Vieta |
Litvánia (LIT) |
1:41,96 |
R
|
4. |
Attila Szabó |
Csehszlovákia (TCH) |
1:44,85 |
R
|
5. |
Willem van Riet |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1:47,98 |
R
|
6. |
Žarko Vekić |
Független résztvevők (IOP) |
1:51,44 |
R
|
7. |
Anisi |
Indonézia (INA) |
1:51,96 |
R
|
8. |
Kang Gidzsin (Gang Gi-Jin) |
Dél-Korea (KOR) |
1:52,22 |
R
|
A vigaszág futamaiból az első három helyezett, valamint a legjobb időt elérő negyedik helyezett jutott az elődöntőbe.
Helyezés |
Név |
Nemzet |
Idő |
Mj
|
1. futam
|
1. |
Knut Holmann |
Norvégia (NOR) |
1:40,36 |
Q
|
2. |
Artūras Vieta |
Litvánia (LIT) |
1:41,04 |
Q
|
3. |
Grzegorz Kotowicz |
Lengyelország (POL) |
1:41,68 |
Q
|
4. |
Gregorio Vicente |
Spanyolország (ESP) |
1:41,72 |
q
|
5. |
Zvonimir Krznarić |
Horvátország (CRO) |
1:43,40 |
|
6. |
Žarko Vekić |
Független résztvevők (IOP) |
1:55,32 |
|
2. futam
|
1. |
Angel Pérez |
Kuba (CUB) |
1:41,28 |
Q
|
2. |
Attila Szabó |
Csehszlovákia (TCH) |
1:41,40 |
Q
|
3. |
José Garcia |
Portugália (POR) |
1:41,84 |
Q
|
4. |
Martin Hunter |
Ausztrália (AUS) |
1:42,00 |
|
5. |
Simon Parsons |
Nagy-Britannia (GBR) |
1:46,32 |
|
6. |
Enrique Leite |
Uruguay (URU) |
1:49,00 |
|
7. |
Anisi |
Indonézia (INA) |
1:51,69 |
|
3. futam
|
1. |
Gyulay Zsolt |
Magyarország (HUN) |
1:41,44 |
Q
|
2. |
John MacDonald |
Új-Zéland (NZL) |
1:43,24 |
Q
|
3. |
Patrick Holmes |
Írország (IRL) |
1:43,96 |
Q
|
4. |
Willem van Riet |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1:46,33 |
|
5. |
Sebastián Cuattrin |
Brazília (BRA) |
1:46,56 |
|
6. |
Roberto Heinze Flamand |
Mexikó (MEX) |
1:47,76 |
|
7. |
Kang Gidzsin (Gang Gi-Jin) |
Dél-Korea (KOR) |
1:51,64 |
|
Az elődöntő futamaiból az első négy helyezett, valamint a legjobb időt elérő ötödik helyezett jutott a döntőbe.
Helyezés |
Név |
Nemzet |
Idő |
Mj
|
1. futam
|
1. |
Mikko Kolehmainen |
Finnország (FIN) |
1:41,52 |
Q
|
2. |
Marin Popescu |
Románia (ROM) |
1:41,83 |
Q
|
3. |
Knut Holmann |
Norvégia (NOR) |
1:41,96 |
Q
|
4. |
Szjarhej Kalesznyik |
Egyesített Csapat (EUN) |
1:42,20 |
Q
|
5. |
Gyulay Zsolt |
Magyarország (HUN) |
1:42,70 |
q
|
6. |
Karl Sundqvist |
Svédország (SWE) |
1:42,90 |
|
7. |
Attila Szabó |
Csehszlovákia (TCH) |
1:42,99 |
|
8. |
Grzegorz Kotowicz |
Lengyelország (POL) |
1:43,70 |
|
9. |
Patrick Holmes |
Írország (IRL) |
1:45,11 |
|
2. futam
|
1. |
Norman Bellingham |
Egyesült Államok (USA) |
1:41,48 |
Q
|
2. |
Daniele Scarpa |
Olaszország (ITA) |
1:42,07 |
Q
|
3. |
Artūras Vieta |
Litvánia (LIT) |
1:42,09 |
Q
|
4. |
Roberto Liberato |
Svájc (SUI) |
1:42,82 |
Q
|
5. |
Renn Crichlow |
Kanada (CAN) |
1:43,06 |
|
6. |
John MacDonald |
Új-Zéland (NZL) |
1:43,41 |
|
7. |
Gregorio Vicente |
Spanyolország (ESP) |
1:43,53 |
|
8. |
Angel Pérez |
Kuba (CUB) |
1:43,94 |
|
9. |
José Garcia |
Portugália (POR) |
1:45,88 |
|